Solární panely

Fotovoltaické panely, společně se střídači, tvoří nejdůležitější část fotovoltaické (solární) elektrárny. Solární ohřev vody je ve světě velice oblíbený. Zajistí vám vlastní a stabilní zdroj energie, navíc je vysoce spolehlivý a bezpečný.

Celý fotovoltaický systém využívá působení fotoelektrického jevu na velkoplošných fotodiodách. Tyto diody se nazývají fotovoltaické články a spojují se do větších celků – fotovoltaických panelů. Na Fotovoltaika Gottwald si můžete zakoupit jednotlivé fotovoltaické panely. Rádi vám také zajistíme poradenství a montáž. Fotovoltaické panely z naší nabídky pochází pouze od předních světových výrobců. Vždy dbáme nejen na kvalitu, ale také na maximalizaci výkonu a co nejvyšší účinnost.

Fotovoltaické panely polykrystalické

Polykrystalické panely jsou vyrobeny slisováním roztaveného křemíku, čímž vzniká rozdílná poloha jednotlivých krystalů. Díky tomu mají rovnoměrnější výkon a jsou vhodné do prostoru s určitou odchylkou ideální orientace. Tyto panely většinou mají modrou barvu.

Výhodou polykrystalických panelů je lepší účinnost i v nepříznivých světelných podmínkách a příznivější cena.

Fotovoltaické panely monokrystalické

Monokrystalické panely jsou naopak v tmavé barvě, většinou hnědé až černé. Články jsou umístěny stejnoměrně a rohy panelů jsou oblé. U těchto panelů můžeme vidět síť kovových vodičů, které tvoří horní kontakt. Panely jsou vyrobeny z roztaveného křemíku, který se promíchá. Účinnost u monokrystalických panelů se pohybuje až u 20,5 %.

Výhodou monokrystalických panelů je vysoká míra efektivity a optimální výkon za každého počasí.

Fotovoltaické panely amorfní

Amorfní, jinak také tenkovrstvé, fotovoltaické panely se od těch krystalických liší zejména výrobou. Křemík je vyráběn ve vysokých pecích a následně řezán do podoby článků. Podkladový materiál, na který se křemík následně napařuje, může být sklo, plast nebo kov. Amorfní panely jsou vyrobeny z tenkých vrstev a mají výrazně vyšší energetickou účinnost. Skvěle dokáží využít sluneční záření a výborně pracují za všech povětrnostních podmínek.

Amorfní panely mají černou barvu a estetický vzhled.

Proč si zvolit fotovoltaické panely od nás?

  • Dodáváme fotovoltaické panely od předních světových výrobců
  • Zajistíme za vás žádost v dotačním programu Nová zelená úsporám
  • Námi instalované fotovoltaické panely mají vysokou účinnost a optimální výkon
  • S fotovoltaickým systémem výrazně ušetříte za elektrickou energii
  • Jsme spolehlivý partner a k zákazníkům přistupujeme profesionálně
  • Máme bohaté zkušenosti a vyhovíme vašim požadavkům

 

Záruky na fotovoltaický systém

  • Záruka na mechanické části panelů 15 let 
  • Záruka na výkon fotovoltaických panelů 25 let na 83 % jmenovitého výkonu 
  • Záruka na elektro prvky 2 roky

Záruky na fotovoltaický systém

 

Potřebujete poradit? 
Rádi vám pomůžeme