STORION VPP/Prosumer – Staňte se aktivním prodejcem energií

STORION VPP (Virtual Power Plant – virtuální elektrárna)

Storion VPP – jinak také Virtual Power Plant (virtuální elektrárna) je funkční infrastruktura a virtuální elektrárna všech existujících a provozovaných bateriových systémů Storion na území České republiky, ale také Slovenska, Polska, Maďarska a celé Evropské unie.

Jedná se o denně narůstající komunitu, která jednotlivým majitelům těchto elektráren zajišťuje jedinečnou možnost obchodování a sdílení elektřiny na vznikajícím trhu. Celou infrastrukturu, která je navenek jednotná a ovladatelná dálkově, lze ovládat manuálně nebo roboticky.

Velkou výhodou je spolehlivá ovladatelnost uživatelem, instalační firmou, technickou podporou, obchodníkem s elektřinou, distributorem či regulátorem.

Základním prvkem infrastruktury Storion VPP je bateriový systém Storion z výroby vybavený systémem EMS. Aktuální úhrnná kapacita systému činí 4MWh v plošně ovladatelných bateriích, a to na území státu, regionálně dle místa připojení k nadřazené rozvodně nebo lokálně (ulice, územní obce).

Skupina spotřebitelů – PROSUMER

Prosumer představuje spotřebitele nebo skupinu spotřebitelů, kteří jednají společně. Tito spotřebitelé spotřebovávají, ukládají a prodávají elektřinu vyrobenou v jejich prostorách a provozovnách. 

Pro zařazení výrobce pod pojem aktivní spotřebitel je předpokladem to, že výroba elektřiny není jeho hlavní podnikatelskou nebo jinou profesionální činností.

V oblasti obnovitelných zdrojů se Prosumerům věnuje návrh novely směrnice OZE, která vymezuje dvě skupiny výrobců: výrobci z OZE pro vlastní spotřebu (renewable self-consumers) a energetické společenství OZE (renewable energy communities).

Název Prosumer je odvozen od slov – producer a consumer, tedy aktivní spotřebitel. Právní úprava tohoto označení je uvedená ve směrnici Evropského parlamentu a Rady Evropy (č. 2009/72/ES a č. 2009/28/ES).

Pokud byste chtěli získat více informací, neváhejte nás kontaktovat na (+420) 731 406 014 nebo e-mailem: info@fotovoltaika-gottwald.cz

Dobrý den,

Vážení zákazníci v tuto chvíli nejsme schopni přijímat nové zakázky, ani vytvářet projekty, prosíme vás, aby jste vyčkali na změnu tohoto textu. Na stránkách bude umístěn návod jak postupovat,

Děkuji za pochopení Jiří Gottwald majitel