Program SOMI obchodování na energetických trzích

Unikátní systém schopný autonomního rozhodování o nakládání s vyrobenou elektřinou dle Vámi zvolené strategie, to je SOMI. Zefektivněte řízení vyrobené solární energie. Díky síle umělé inteligence nyní stačí zvolit strategii a SOMI za Vás analyzuje aktuální podmínky a rozhodne, jak naložit s vyrobenou energií. 

Umělá inteligence vybavená strojovým učením neustále zpracovává data. Analyzuje za Vás data o spotřebě odběrného místa, data o energetických návycích spotřebitele i data o aktuálním výkonu elektrárny. Dokáže z dostupných zdrojů sledovat předpověď slunečního svitu i aktuální ceny elektřiny na burze OTE. 

Vy pak zvolíte jednu ze tří strategií, jak má SOMI nakládat s vyrobenou energií - preferujete finanční zisk z prodeje? Chce pokrýt svou spotřebu nebo nabíjet baterie? SOMI pak vše ostatní již dokáže udělat za Vás. A ve dnech, kdy slunce nesvítí, Vám díky předpovědi včas nakoupí elektřinu ze sítě za nejnižší možnou cenu. 

Neustále se učí z vašich odběrových křivek a predikuje tak další postup. SOMI se přizpůsobí vašim skutečným potřebám. Systém můžete používat jak ve standardním (on-grid) tak i ostrovním (off-grid) režimu. 

SOMI je vytvořena s myšlenkou jednoduchosti a komfortu pro svého uživatele, stačí jedno kliknutí v aplikaci pro volbu strategie a vše ostatní systém zařídí za Vás. Veškerá data Vám systém připraví do přehledných statistik, kterým můžete, ale nemusíte, věnovat svůj čas. Ani občasné výpadky internetového připojení nezabrání, aby spolehlivě komunikoval se systémem.

1

Předpověď solárního výkonu

Modul SOMI dokáže sledovat předpověď slunečního svitu ve vaší lokalitě a odhadnout tak výrobní potenciál elektrárny. V příštích hodinách se přizpůsobí při realizaci vámi zvolené strategie.

SOMI2

Strategie k obchodování elektřiny

Algoritmus sleduje ceny na burze OTE. Je tak schopen prodávat v okamžiku, kdy je elektřina nejdražší a při očekávaném nedostatku elektřiny včas nakoupí v hodinách s nejnižší cenou. Zároveň dbá na stav nabití baterií a stav budoucích odběrů. 

SOMI3

Strojové učení

Umělá inteligence se rychle učí jak a kdy odběrné místo spotřebuje nejvíce elektřiny. Díky tomu rychle odhadne, kdy elektřinu potřebujete víc a kdy méně. Dokáže tak zcela autonomně rozhodnout, zda je lepší elektřinu uložit do baterií, prodat nebo nakoupit.

SOMI4

Tři provozní módy

V automatickém režimu systém sleduje pokrytí spotřeby a optimalizuje nákup, prodej a ukládání elektřiny vzhledem k aktuálním cenám. Ziskový režim se zaměřuje na nákup a prodej energie s cílem maximalizovat zisk, bez zohlednění spotřeby. Tento režim je ideální pro delší dobu mimo domov nebo během závodní dovolené. Ukládací režim zase umožňuje maximální ukládání energie, což je praktické například před plánovanou odstávkou distribuční sítě.

SOMI5

Extrémně snadná obsluha

Systém SOMI je autonomní, k jeho používání nepotřebujete žádné znalosti ani každodenní obsluhu. Pokud mu to dovolíte, může Vás informovat o některých provozních událostech, například vám doporučí zapnutí náročných spotřebičů v čase s dostatkem levné elektřiny. Šetří Vám tedy nejen čas ale přináší i zisk.

Potřebujete poradit? 
Rádi vám pomůžeme